معرفی کتاب«ادب الهی (کتاب سوم: تربیت فرزند)»

ساخت وبلاگ
چکیده :   ادب الهی (کتاب سوم: تربیت فرزند) مجتبی تهرانی انتشارات مؤسسة فرهنگی پژوهشی مصابیح الهدی 365 صفح... با عنوان : معرفی کتاب«ادب الهی (کتاب سوم: تربیت فرزند)» بخوانید :
 

ادب الهی (کتاب سوم: تربیت فرزند)

مجتبی تهرانی

انتشارات مؤسسة فرهنگی پژوهشی مصابیح الهدی

365 صفحه

زنده ­یاد حضرت آیت­ الله مجتبی تهرانی (رحمت الله علیه) در جلد سوم از درس­ گفتارهای تربیتی خود طی 31 جلسه به مقولة بسیار حسّاس تربیت فرزند ­پرداخته­ اند. ریشه­ یابی دقیق مسائل مربوط به تربیت و جستجوی آن در عرصه­ های مختلف زندگی و بالاخره دستورها و رهنمودهای عملی برای رسیدن به مقام شایستة یک انسان با ایمان در صفحه صفحة کتاب موج می­زند. ایشان در طی جلسان یاد­شده، تربیت فرزند را در چهار حوزة خانواده، مراکز آموزشی، محیط‌های رفاقتی و دوستی و در محل کار و اشتغال مورد بررسی قرار داده­ اند.

مراحل تربیت کودک و اقتضائات هر مرحله، ابزار و روش‌های تربیت­ کردن و تربیت­ شدن، نقش حیاء در تربیت و منوط نبودن آن به قصد و اراده، نقش اصلاح ظاهر در تهذیب باطن، پیوند تفکیک­ ناپذیر میان تعلیم و تربیت یا علم و ادب، حسّاسیت مراکز آموزشی و اهمّیت سرنوشت­ساز شخصیت استادان و آموزگاران، آثار ویرانگر انحرافات فکری و رفتاری متصدّیان آمور آموزشی و پرورشی، شیوة دوست­یابی و آزمودن رفیقان، آثار تربیتی شغل و حرفه و نیز همکاران و مراجعان در شکل­گیری شخصیت انسان، از جمله محورهای بسیار مهم مباحث این کتاب است که باید به دقّت خواند و درآنها اندیشه کرد و به کار بست.

...
نویسنده : بازدید : 24 تاريخ : شنبه 22 آبان 1395 ساعت: 22:49