معرفی کتاب«قصه ما مثل شد»

ساخت وبلاگ
چکیده : «قصه ما مثل شد» نوشته محمد میرکیانی  انتشارات به‌نشر  544 صفحه ایران سرزمین قصه‌های خواندنی و د... با عنوان : معرفی کتاب«قصه ما مثل شد» بخوانید :

«قصه ما مثل شد»

نوشته محمد میرکیانی 

انتشارات به‌نشر 

544 صفحه

ایران سرزمین قصه‌های خواندنی و دلپذیر است که از روزگاران گذشته به یادگار مانده‌اند. قصه‌های شیرین و شنیدنی از سرگذشت‌ها و زندگینامه‌هایی که همواره طعم و مزه‌ی دیگری داشته و دارند، قصه‌هایی که بسیاری از آنها مثل شده‌اند، ... با این حال هیچکس نمی‌داند، قصه‌ی این مثل‌ها از کجا آمده‌اند. به هر حال برخی از آنان روایت‌های واقعی از زندگی بزرگان و برخی از آن از روایات و اشعار ادیبان کهن ایران زمین و برخی دیگر از دهان مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها نسل به نسل نقل شده است.

کتاب «قصه ما مثل شد» که توسط محمد میرکیانی نگاشته و محمدحسین صلواتیان تصویرگری آن را بر عهده داشته نخستین بار در سال 1384 توسط به نشر در قطع وزیری کوتاه به چاپ رسید و تاکنون 13 نوبت به چاپ رسیده است. در مجموعه‌ای که در سال 1386 عنوان کتاب برگزیده سال را نیز دریافت کرده، تعداد 110 قصه از قصه مَثل‌های فارسی برای نوجوانان به زبان ساده و روان گردآوری و بازنویسی شده است.
برای نگارش این مجموعه فاخر از منابعی همچون مثنوی معنوی، گلستان و بوستان سعدی، کلیله و دمنه، مرزبان‌نامه، اسرارنامه، امثال حکم و الهی‌نامه استفاده شده است. بی‌شک داستان‌های کوتاه و خواندنی با زبانی ساده و روان همراه با تصویرگری جذاب، این مجموعه را به کتابی دوست داشتنی برای هر نوجوان ایرانی تبدیل خواهد کرد.

دانلود کتاب قصه ما مثل شد,دانلود کتاب قصه ی ما مثل شد,دانلود کتاب الکترونیکی قصه ما مثل شد,دانلود کتاب داستان قصه ما مثل شد,دانلود کتاب داستان قصه ی ما مثل شد,دانلود رایگان کتاب قصه ما مثل شد,دانلود كتاب قصه ي ما مثل شد,دانلود رایگان کتاب قصه ی ما مثل شد,...
نویسنده : بازدید : 20 تاريخ : سه شنبه 23 شهريور 1395 ساعت: 3:39