معرفی کتاب«عقرب‌های کشتی بمبک»

ساخت وبلاگ
چکیده :  «عقرب‌های کشتی بمبک» نوشته فرهاد حسن‌زاده  انتشارات افق  208 صفحه «عقرب‌های کشتی بمبک» رمانی ا... با عنوان : معرفی کتاب«عقرب‌های کشتی بمبک» بخوانید :
 «عقرب‌های کشتی بمبک»

نوشته فرهاد حسن‌زاده 

انتشارات افق 

208 صفحه


«عقرب‌های کشتی بمبک» رمانی است ماجرایی و پرکشش. شخصیت‌های اصلی رمان چهار پسر نوجوان هستند که در دنیای باز‌ی‌های کودکانه خود باندی به نام عقرب را درست کرده‌اند و ناخواسته و از سر کنجکاوی درگیر ماجرایی می‌شوند.
داستان این رمان حرکت‌های اعتراضی مردم را در آبادان سال ٥٧ بازگو می‌کند و به چگونگی برخورد نوجوانان با این رویداد بزرگ و همچنین به بیان روابط هم‌سالان و ماجراجویی‌هایشان می پردازد. استفاده هنرمندانه از لهجه مردم آبادان و آشنا کردن نوجوانان ایرانی با فرهنگ و آداب و رسوم این خطة قهرمان‌خیز کشور و بیان برخی از خصوصیات روحی و اخلاقی مردم خونگرم جنوب از ویژگی‌های بارز این کتاب است.
جذابیت‌های این رمان تنها در مضمون کلی، ساختار ماجرایی و فراز و فرودهای داستانی آن خلاصه نمی‌شود، بلکه توفیق در پرورش فضایی زنده از روزگار نوجوانی، خلق شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی و ایجاد مناسبات و روابطی جذاب میان آن‌ها، نثر ساده و صمیمی و مهم‌تر از همه لحنی شوخ و شنگ و طنزی ظریف در جای جای داستان از جمله ویژگی‌های در خور توجه رمان است که مطالعه آن را جذاب‌تر می‌کنند.

 

دانلود کتاب عقربهای کشتی بمبک,...
نویسنده : بازدید : 29 تاريخ : پنجشنبه 15 مهر 1395 ساعت: 5:54